PICKUP IDEALNY NA WAKACJE

Pickup 4x4 to nasz ulubiony samochód. Jest wielofunkcyjny i użytkowy, doskonale nadaje się do pracy i świetnie spisuje się jako wyprawowy minicamper.

Sami od lat jesteśmy użytkownikami pickupów. Pierwszym, na którym zdobywaliśmy doświadczenie był Nissan Navara D40 - bardzo miło go wspominamy. Obecnie samochodem firmowy jest Ford Ranger MK V w wersji Wildtrak. Samochód codziennie służy nam do pracy ale największa frajdę mamy kiedy szykujemy go na nasze overlandowe wakacje po bezdrożach.

Pickup 4x4 świetnie się sprawdza na wyprawach – jest silny i wygodny, dlatego łatwo i bezpiecznie się nim podróżuje. Dzięki jego gabarytom (samochód jest po prostu ogromny) mamy mnóstwo miejsca do zagospodarowania – wnętrze, dach i oczywiście przestrzeń ładunkowa. Duży pickup pomieści z powodzeniem nawet 4 osoby a po odpowiednich modyfikacjach zapewni im również miejsce do spania.

Bazując na własnym doświadczeniu postawiliśmy na asortyment wysokiej jakości, z pomocą którego zmienimy twojego pickupa w funkcjonalnego kampera. Projektując produkty czy wybierając dostawców do naszej oferty, zależało nam aby były one uniwersalne i pasowały na większość europejskich pickupów. Tak też się stało – „ubieramy” Forda Rangera, Raptora, Nissana Navarę, Toyotę Hilux czy Isuzu D-Maxa

Przestrzeń ładunkowa

Proponujemy różne sposoby zagospodarowania przestrzeni ładunkowej tak aby wakacyjny sprzęt sportowy, akcesoria kuchenne i kempingowe oraz bagaże osobiste mogły znaleźć bezpiecznie swoje miejsce i nie obijały się bezwładnie po całej pace

Nasze zabudowy szufladowe do pickupów są solidne, funkcjonalne i estetyczne. Zdecydowany bestseller to podwójny system szuflad z górną wysuwaną platforma. W ofercie znajdziecie również pojedyncze szuflady, półki jezdne do lodówki czy zabudowy kuchenne. Wszystkie te elementy można montować w dowolnej konfiguracji.

Nowość to zaprojektowany przez nas hardtop Multicab aluminiowa zabudowa do pickupa. Lekka, bardzo wytrzymała, szczelna i funkcjonalna. Dostęp z trzech stron do wnętrza przestrzeni ładunkowej pickupa, umożliwiają trzy klapy wyposażone w podwójne zamki. Konstrukcja tego hardtop’a, w opcji dodatkowej, umożliwia montaż systemu szyn w raz z poprzecznymi belkami dachowymi (wytrzymałość jednej to 200kg) lub bagażnika wyprawowego typu platforma. Nośność dynamiczna dachu hardtop’a Multicab to 160 kg - z łatwością zainstalujemy na nim namiot dachowy, rowery, ponton czy kajaki.

W naszej ofercie znajdziecie również bagażniki-platformy instalowane na oryginalnym dachu kabiny twojego pikapa. Bagażnik tego typu montujemy w sposób który jest bardzo popularny np. w Australii czy USA czyli bezpośrednio do oryginalnego relingu dachowego.

Namioty dachowe czyli prywatne komfortowe sypialnie

Namiot dachowy na pickupie, ze względu na jego charakterystyczną budowę nadwozia, można zamontować w różny sposób. Klasycznie nad kabiną lub na „pace” i to niezależnie czy masz na niej zabudowę czy nie. Do montażu namiotu potrzebujemy tylko dwóch belek poprzecznych lub platformy bagażnika. Coraz częściej praktykowane przez nas i naszych klientów, jest montowanie dwóch namiotów dachowych na pickupie - jeden nad kabiną drugi na pace. To doskonałe rozwiązanie dla dwóch par podróżujących jednym samochodem lub rodzin z dziećmi. Kiedy marzycie o odrobinie intymności i i nie chcecie aby wasze pociechy spały z Wami w jednym łóżku, jest to doskonałe rozwiązanie.

Nieodzownym elementem wyposażenia pickupa na wyprawę jest markiza Foxwing HD 270 stopni. Z łatwością zamontujesz ją np. do sytemu szynowego Ocean Cross na hardtopie (3 adaptery/3 punkty montażu). Ta potężna solidna markiza rozkłada się bardzo szybko, może to z powodzeniem zrobić jedna osoba. Rozłożona markiza da Ci ogromną zadaszoną przestrzeń ok 12 m2. Używamy jej sami i wiemy jak przydatna jest podczas naszych wypraw.

Do kompletu polecamy również kabinę prysznicową w formie markizy, wzorowana na rozwiązaniach australijskich. Zamontowana do relingu czy bagażnika dachowego, nie zajmuje miejsca w samochodzie, jest kompaktowa, łatwa w obsłudze i bardzo przydatna podczas biwakowania na dziko.

Nadeszły czasy, w których większość z nas docenia wypoczynek indywidualny, nie zorganizowany. Można powiedzieć, że nastąpił powrót do natury. Pandemia przewartościowała nasze postrzeganie „pracy zdalnej”, urlopu, wakacji czy ferii. Pojęcia takie jak karawaning czy overlanding weszły do mainstreamu, ten styl stał się modny i pożądany. Podróżowanie „na dziko” w pewnym sensie stało się wręcz konieczne. Podobnie jest z pikapami 4x4, to ostatnie prawdziwe „dzikie” samochody terenowe, które mogą najdłużej przetrwać jako ciężarowe pojazdy spalinowe. Są też nieodzowną częścią kultury czy stylu życia na kilku kontynentach, zostały także docenione przez podróżników. Myślimy, że szalona era 100% elektryfikacji dotknie je najpóźniej, te samochody pożądane są przez ludzi w takiej formie, w jakiej są obecnie produkowane. Nie myślcie, że nie jesteśmy proekologiczni, jest wręcz odwrotnie. Podobają się nam hybrydowe rozwiązania wspomagające najnowszych konstrukcji wielkich pikapów, które wydłużają zasięg i wspomagają holowanie przyczep. Nie zależnie czy użytkujecie nowego czy klasycznego pikapa 4x4, jesteśmy w stanie zaoferować Wam wiele rozwiązań, które ułatwią krótki wyjazd weekendowy nad jezioro czy poważną wyprawę przez kontynent.